Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Drewniany młyn

Kończyce

N: 20.017561 E: 50.128457

_

_

_

Jeden z niewielu istniejących i funkcjonujących do dziś młynów wodnych z całego systemu młynarskiego rzeki Dłubni. Jest to budynek drewniany, wybudowany na początku XX wieku, kilkakrotnie remontowany. Posiada na wyposażeniu kilka przedwojennych, niemieckich maszyn, które wprawia w ruch również przedwojenna turbina. Woda do młyna jest doprowadzona osobnym korytem tzw. Młynówką, która powstaje w wyniku spiętrzenia wody na zabytkowym jazie, znajdującym się kilkaset metrów od młyna w górę rzeki. Młyn jest własnością prywatną. Oprócz Kończyc drewniane młyny wodne w Gminie Michałowice istnieją jeszcze w Młodziejowicach (funkcjonujący), Raciborowicach i Wilczkowicach (dwa).

W pobliżu

Zespół dworsko-parkowy

Książniczki

Kościół pw. św. Małgorzaty

Raciborowice
Raciborowice 2

Zespół dworsko-parkowy

Młodziejowice

Sanktuarium Diecezjalne św. Jakuba Apostoła

Więcławice Stare
Więcławice 20

Zespół dworsko-parkowy

Michałowice
ul. Dąbrowskich 41

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.