Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Klasztor i Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego

Czerna , Czerna 79

Polecamy

N: 19.631119 E: 50.134482

www.karmelczerna.pl

czerna@karmel.pl

48 12 2820065

W malowniczych lasach bukowo-olchowych, w pobliżu doliny Eliaszówki znajduje się barokowy kościół i klasztor Karmelitów Bosych w Czernej. Jest to zarazem Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego. Klasztor został wybudowany w latach 1629-1633 z fundacji Agnieszki z Tęczyńskich Firlejowej. W roku 1640 konsekrowano kościół św. Proroka Eliasza. Następnie wybudowano mur zamykający klauzurę i 12 eremitarzy. W późniejszych czasach powstał monumentalny most pustelniczy łączący dwa wzgórza eremickie. Obraz Matki Bożej Szkaplerznej przechowywany jest tu od połowy XVIII w., a do rozprzestrzeniania się jego kultu przyczynił się św. Rafał Kalinowski, którego relikwie złożone są w specjalnej kaplicy. Jego kanonizacji dokonał w 1991 r. papież Jan Paweł II. Zwiększające się zainteresowanie wiernych z całej Polski przyczyniło się do podjęcia decyzji o budowie Domu Pielgrzyma, w skład którego wejdzie księgarnia, restauracja, punkt informacyjny, sale duszpasterskie i konferencyjne oraz dom hotelowy z 47 miejscami noclegowymi dla turystów.

Udogodnienia

  • obiekt przystosowany dla niepełnosprawnych
  • dla dzieci
  • dla aktywnych
  • dojazd samochodem

Multimedia

W pobliżu

Kościół pw. NMP w Paczółtowicach

Paczółtowice
Paczółtowice 14

Ulubione Kucykowo

Paczółtowice
Paczółtowice 328

Pole Golfowe - Krakow Valley Golf w Paczółtowicach

Paczółtowice
Paczółtowice 328

Centrum Kultury i Sportu

Krzeszowice
Walkowskiego 1

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.