Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Kapliczka "Boża Męka"

Paczółtowice

N: 19.631119 E: 50.134482

Kapliczka "Boża Męka" w Paczółtowicach jest jednym z najstarszych obiektów tego typu w Małopolsce, powstała w roku 1659. Obiekt sakralny o wysokości około 6 m, do budowy zużyto prawie 10 ton marmuru dębnickiego. W roku 1882 dokonano pierwszej poważnej renowacji. W ramach realizacji projektu renowacji w 2013 roku wykonano prace polegajace na: oczyszczeniu powierzchni kapliczki z występujących nawarstwień pyłu, gliny, glonów, mchu itp. Zdemontowano też stary skorodowany krzyż wieńczący kapliczkę, oczyszczono powierzchnie kamienne, wzmocniono struktury kamienia, uzupełniono warstwy fugowania, zamontowano nowy krzyż, uporządkowano grunt bezpośrednio w sąsiedztwie kapliczki.

Udogodnienia

  • obiekt przystosowany dla niepełnosprawnych
  • dla aktywnych
  • dojazd samochodem

Multimedia

W pobliżu

Kościół pw. NMP w Paczółtowicach

Paczółtowice
Paczółtowice 14

Ulubione Kucykowo

Paczółtowice
Paczółtowice 328

Pole Golfowe - Krakow Valley Golf w Paczółtowicach

Paczółtowice
Paczółtowice 328

Centrum Kultury i Sportu

Krzeszowice
Walkowskiego 1

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.