Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Kościół parafialny pw. św. Wawrzyńca w Goszczy

Goszcza , Goszcza 1

N: 20.072099 E: 50.185402

(12) 387 15 04

Pierwsze wzmianki o kościele w Goszczy pochodzą ze schyłku XIV wieku. Był to prawdopodobnie kościół drewniany. Obecny, murowany kościół wzniesiono i konsekrowano w roku 1737. Istniejąca dziś wieża kościoła dobudowana została w 1928 roku. Brak jest jednoznacznej możliwości określenia stylu architektonicznego kościoła. Do najcenniejszych elementów jego wyposażenia należy zaliczyć m.in. chrzcielnicę kamienną ozdobioną herbami, w tym herbem kapituły krakowskiej, pochodzącą najprawdopodobniej z XVI wieku, późnobarokową ambonę, obraz ukrzyżowania Chrystusa z XVIII w. a także kielich datowany na rok 1705. W otoczeniu kościoła znajduje się kaplica - kostnica, ogrodzenie, plebania, cmentarz przykościelny, drzewostan.

Multimedia

W pobliżu

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.