Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Zespół dworski wraz z parkiem

Wilków

N: 20.11002 E: 50.179152

Murowany budynek dworu w Wilkowie pochodzi najprawdopodobniej z XVIII wieku. W drugiej połowie XIX stulecia dworek w Wilkowie został przez jego ówczesnych właścicieli znacząco rozbudowany. Kolejna rozbudowa wilkowskiego dworu miała miejsce w 1918 roku. W skład zespołu dworskiego w Wilkowie obok budynku dworu wchodzą także pochodząca z pierwszej połowy XIX stulecia drewniana obora oraz otaczający dwór park krajobrazowy z przełomu XIX i XX wieku. W 1988 roku przeprowadzony został remont zarówno budynku dworu w Wilkowie, jak i wspomnianej obory. Obecnie zespół dworski w Wilkowie jest własnością prywatną.

W pobliżu

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.