Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Kaplica pw. św.św. Otylii i Łucji

Wilków

N: 20.109909 E: 50.178894

Kaplica drewniana pw. św.św. Otylii i Łucji najprawdopodobniej została zbudowana w XVII stuleciu, w okresie kiedy Wilków stanowił własność Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Barokowy ołtarz przedstawia postać św. Otylii i klęczącego przed nią zakonnika ze Zgromadzenia Cystersów. W wilkowskiej kaplicy możemy zobaczyć m.in. dwa późnobarokowe posągi świętych. Warto wspomnieć, iż w 1938 roku w kaplicy w Wilkowie odbyła się uroczystość zaślubin wieloletniego redaktora naczelnego "Tygodnika Powszechnego" Jerzego Turowicza z Anną Gąsiorowską, córką Zofii Zawiszanki, bliskiej współpracowniczki Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Multimedia

W pobliżu

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.