Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Zespół dworsko-parkowy

Sieborowice , Sieborowice 16

Polecamy

N: 20.042028 E: 50.164869

http://www.domdzieckasieborowice.pl/

ddsieborowice@wp.pl

tel. (012) 288-50-52

Dwór w Sieborowicach pochodzi z roku 1882. Jest to budynek murowany, na rzucie litery "T". Korpus główny i skrzydło zachodnie są dwukondygnacyjne, a skrzydło wschodnie jednokondygnacyjne. Korpus główny posiada od zachodu wieloboczny ryzalit z tarasem, a od południa trójarkadowy portyk. Wnętrza dworu zdobione były stiukową dekoracją w formie fryzu i faset. Wokół dworu roztacza się park w stylu neoklasycystycznym. Ponadto w zespole znajdują się zabudowania dworskie wpisane do ewidencji zabytków. Są to: dwa spichlerze murowane z 1880 roku, stajnie dworskie przebudowane na dom zarządcy, kuźnia i zarządcówka przebudowana na chlewnię. Ostatnimi właścicielami dóbr w Sieborowicach byli Zakrzeńscy. W chwili obecnej w dworze zlokalizowany jest Dom Dziecka.

Multimedia

W pobliżu

Stadnina koni Nowakówka

Więcławice Dworskie
Więcławice Dworskie 61

Sanktuarium Diecezjalne św. Jakuba Apostoła

Więcławice Stare
Więcławice 20

Pizzeria Gawęda

Masłomiąca
ul. Długa 83

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.