Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Stadnina koni Nowakówka

Więcławice Dworskie , Więcławice Dworskie 61

N: 20.023654 E: 50.164048

www.nowakowka.pl

gospodarstwonowakowka@interia.pl

12 388 53 04

Gospodarstwo Nowakówka znajduje się w Więcławicach Dworskich, w niewielkiej odległości od drogi krajowej nr 7 i stawów w Masłomiącej. Gospodarstwo zostało założone na Porębie Leśnej wykupionej w 1904 r. przez dziadka obecnego właściciela i otrzymało nazwę Nowakówka Więcławska. Od tego czasu wszystkie pokolenia rodziny zajmują się hodowlą konia małopolskiego. Konie te charakteryzują się doskonałym ruchem, są wytrzymałe w pracy i ekonomiczne w utrzymaniu. Ze względu na swoją wytrzymałość, łagodne usposobienie i temperament były używane przez Kawalerię Polską. Gospodarstwo posiada 11 ha ziemi, w tym: lasy, pastwiska i ziemie orne. Oferuje naukę jazdy konnej, jazdy rekreacyjne i terenowe oraz pensjonat dla koni. W gospodarstwie można spróbować domowego chleba, masła, smalcu czy napić się wiejskiego mleka. Gospodarze zajmują się również renowacją starych powozów, bryczek i sań.

W pobliżu

Sanktuarium Diecezjalne św. Jakuba Apostoła

Więcławice Stare
Więcławice 20

Zespół dworsko-parkowy

Sieborowice
Sieborowice 16

Pizzeria Gawęda

Masłomiąca
ul. Długa 83

Stawy w Masłomiącej

Masłomiąca
_

Zespół dworsko-parkowy

Michałowice
ul. Dąbrowskich 41

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.