Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Kopiec drogowy

Michałowice , _

N: 19.976207 E: 50.144537

_

_

_

Kopiec usytuowany jest przy drodze nr 7, po jej prawej stronie jadąc w kierunku Krakowa, w połowie góry na Komorę. Jest on jednym z nielicznych przykładów kopców drogowych. Został usypany w roku 1830 na pamiątkę zakończenia 10-letniej budowy trasy z Warszawy do Krakowa – obecnej drogi krajowej nr 7. Do czasu wybudowania tej drogi główny trakt tzw. królewski z Krakowa do Warszawy wiódł Doliną Dłubni, koło obecnego boiska „Michałowianki” i dalej przez Zerwaną i Wilczkowice w kierunku Iwanowic. Nowa droga – wybudowana przez Rosjan i Austriaków po obydwu stronach ówczesnych granic zaborów - była wykonana z kamienia wapiennego, pierwsza nawierzchnia asfaltowa została wykonana przez Niemców w czasie II wojny światowej. Kopiec ma formę ostrosłupa i wysokość około 6 metrów. Jego zbocza porastają drzewa, a na szczycie ustawiony jest żelazny krzyż.

W pobliżu

Klub jazdy konnej SZARY

Michałowice
ul. Krakowska 131

Obelisk

Michałowice

Gospoda U Przyjaciół Bosutów-Boleń

Boleń
ul. Warszawska 212

Viva Sport Klub

Michałowice
ul. Krakowska 104

Zespół dworsko-parkowy

Michałowice
ul. Dąbrowskich 41

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.