Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Kościół

Michałowice , Michałowice, Ul. Jana Pawła II, 2

N: 19.979023 E: 50.158895

www.parafiamichalowice.pl

_

12 388 50 08

Jeszcze przed wybuchem II wojny światowej, w wyniku porozumienia mieszkańców Michałowic, wydzielono grunt pod budowę kościoła i plebanii przyszłej parafii Michałowice. Działania wojenne uniemożliwiły przeprowadzenie inwestycji. Kaplicę, w której tymczasowo odbywały się msze święte, urządzono w jednej z sal remizy OSP. 1 czerwca 1949 roku Kuria Metropolitarna w Krakowie wydaje dekret, w wyniku którego powstaje parafia w Michałowicach pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Korony Polskiej. Obejmuje ona wsie: Michałowice, Zerwaną i część Wilczkowic. Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową świątynię odbyła się 9 czerwca 1958 roku. 8 września 1963 roku ówczesny biskup Karol Wojtyła poświęcił kościół w Michałowicach. Kościół zbudowany w stylu bazylikowym. Wnętrze kościoła zostało uformowane w kształt krzyża. Zewnętrzne ściany są wykonane z białego piaskowca pińczowskiego. Kościół jest nakryty centralnie dużą kopułą, górującą ponad dwiema wieżami w elewacji frontowej. Obok ołtarza głównego wmurowano relikwie św. Stanisława i bł. Wincentego Kadłubka.

W pobliżu

Pizzeria Libero

Michałowice
ul. Krakowska 213A

Viva Sport Klub

Michałowice
ul. Krakowska 104

Klub jazdy konnej SZARY

Michałowice
ul. Krakowska 131

Zespół dworsko-parkowy

Michałowice
ul. Dąbrowskich 41

Stawy w Masłomiącej

Masłomiąca
_

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.