Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Pałacyk Vauxhall

Krzeszowice , Walkowskiego 2

N: 19.631746 E: 50.136012

Pałac Vauxhall został  zaprojektowany przez Szczepana Humberta na zamówienie księżnej Izabeli Lubomirskiej. Piętrowy pałacyk zbudowano na planie prostokąta. znajdowały się w nim sale i pokoje przeznaczone do różnych zabaw. Wnętrza w okresie świetności zdobiły bogate sztukaterie oraz galeria portretów rodziny Lubomirskich i Tęczyńskich. Działalność rozrywkową dla kuracjuszy prowadzono tutaj do końca XIX w. Później budynek pełnił rolę administracyjną. Po znacjonalizowaniu przez władze komunistyczne w jego wnętrzach mieściła się szkoła podstawowa oraz urząd pracy. Obecnie działalność w budynku prowadzi Centrum Kultury i Sportu, znajduje się tu też galeria wystawiennicza.

Udogodnienia

  • obiekt przystosowany dla niepełnosprawnych
  • dla dzieci
  • dla aktywnych
  • dojazd samochodem
  • z przewodnikiem

Multimedia

W pobliżu

Kościół pw. św. Marcina z Tours

Krzeszowice
Grunwaldzka 1

Centrum Kultury i Sportu

Krzeszowice
Walkowskiego 1

Pizzeria Enzo

Krzeszowice
Krakowska 1

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.