Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Cmentarz w Krzywopłotach

Krzywopłoty

N: 19.639378 E: 50.392761

W Krzywopłotach, za kaplicą na cmentarzu, wśród mogił, góruje krzyż z kamienia ciosowego, 7 m. wysoki (wraz z podstawą), odpowiednio ogrodzony. Naokoło krzyża liczne mogiły kryją szczątki bohaterów. Na tablicy pod Polskim Orłem widnieje napis: Ty Panie, który z wysokości Patrzysz jak giną Ojczyzny obrońcę, Prosimy Ciebie, -przez tę garstkę kości, Zapal przynajmniej na śmierć naszą sionce Niechaj dzień wyjdzie z jasnej niebios bramy Niechaj nas, Panie, widzą gdy konamy. Na marmurowych płytach wyryte są nazwiska poległych. Środkowa płyta głosi: „Stanisławowi Paderewskiemu, porucznikowi Legionów Polskich (kapitanowi wojsk rosyjskich) cichemu bojownikowi o wolność Ojczyzny, Eugeniuszowi Medyńskiemu podporucznikowi Legionów Polskich, 44-em żołnierzom Legionów Polskich, bohaterom walki o wolność Ojczyzny poległym pod Załężem i Krzywopłotami w dniu 18 listopada 1914r. w tej wspólnej mogile spoczywającym".

Udogodnienia

  • dojazd samochodem

W pobliżu

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.