Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Kościół pw. św. Stanisława Męczennika

Cieślin , UL. JURAJSKA 59

N: 19.624647 E: 50.372128

www.parafia-cieslin.pl/‎

leszekapela@wp.pl

32 642 60 65

Kościół parafialny pochodzi z 1923 r. jego wnętrze zdobią freski i obrazy księdza Marcina Dubiela. Posąg św. Jana Nepomucena Na uwagę zasługuje stojący „na wodzie”, na kamiennym postumencie niespełna półtorametrowy posąg św. Jana Nepomucena z 2. poł. XVIII lub początku XIX w. Rzeźba wykuta w kamieniu pińczowskim przez nieznanego autora pochodzi prawdopodobnie z warsztatu krakowskiego. Fundatorem rzeźby był Jan Nepomucen Wolicki, właściciel dóbr w Cieśninie i Kwaśniowie (zakupił te ziemie w 1810 r.). Pomnik stoi na środku sadzawki przy plebanii. Początkowo stał w pańskim ogrodzie w Kwaśniowie, a po parcelacji dworu w 1926 r. proboszcz ciesliński ks. Roman Pytlarz przeniósł figurkę do Cieślina. Co zdecydowało o umieszczeniu rzeźby „na wodzie”? Wedle tradycji św. Jan Nepomucen to męczennik, który zginął z rąk oprawców w nurtach czeskiej Wełtawy. Dlatego jego kamienne podobizny ustawia się w sąsiedztwie bądź otoczeniu wody. źródło: www.gmina-klucze.pl

Udogodnienia

  • dojazd samochodem

Multimedia

W pobliżu

Zamek Bydlin

Bydlin
_

Grób Legionistów w Bydlinie

Bydlin
Zawadka, 32-310 Klucze

Skalny Dwór

Sułoszowa
ul. Ojcowska, Wola Kalinowska

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.