Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP

Wolbrom , ul. Mariacka

N: 19.760914 E: 50.395388

Kościół Matki Boskiej Niepokalanego Poczęcia zbudowany jest podobno z modrzewiowego drzewa, czemu zawdzięcza swą trwałość i zachowanie się w niemal niezmienionej formie. Został wzniesiony w roku 1638, jako kościół towarzyszący szpitalowi dla ubogich, stąd nazywany jest potocznie mariackim lub szpitalnym. Jest niewielki, posiada tylko jedną nawę, zwieńczoną małą wieżyczką z sygnaturką – dzwonem sygnałowym. Fasada zachodnia w bardzo interesujący sposób podkreśla cechy charakterystyczne dla stylu barokowego – esowate kształty bocznych obramień fasady. Wewnątrz znajdują się interesujące zabytki sztuki, m.in. posąg Matki Boskiej z Dzieciątkiem z XVI wieku, trzy ołtarze barokowe z XVII-XVIII w. i inne elementy wyposażenia. Kościół Matki Boskiej Niepokalanego Poczęcia został włączony w Szlak Architektury Drewnianej jako jeden z przykładów znakomitych osiągnięć dawnej sztuki i budownictwa.

Udogodnienia

  • dojazd samochodem
  • parking

Multimedia

W pobliżu

Pizzeria Primavera

Wolbrom
Ul. Żwirki i Wigury 50

„Zajazd Finezja”

Wolbrom
Łobzów 137A

Kościół pw. św. Katarzyny

Wolbrom
ul. Krzywa 2

Kebab Alena

Wolbrom
ul. 20 Straconych 4

Verde

Wolbrom
Rynek 6

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.