Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Kościół parafialny pw. św. Mikołaja

Czulice , Czulice 31

N: 20.188593 E: 50.126679

_

_

(12) 387 19 66

Pierwsze wzmianki o parafii w Czulicach pochodzą z lat trzydziestych XIV wieku. Obecny Kościół drewniany, mający charakterystyczne cechy późnogotyckiego budownictwa sakralnego zbudowany został prawdopodobnie około 1547 roku. W latach późniejszych kilkakrotnie przebudowywany i restaurowany. W kościele znajduje się pochodząca z XV wieku kamienna płyta nagrobna Jana Czulickiego, domniemanego fundatora kościoła. Najstarsze detale architektoniczne kościoła (portale, okno) pochodzą z XVI wieku. Na jednym z portali umieszczona jest data 1547. Historyczne wyposażenie kościoła pochodzi głównie z XVII i XVIII stulecia. Należy wymienić tu m.in. późnobarokową chrzcielnicę, kielich pochodzący z 1673 roku, czy powstałą w XVIII wieku rzeźbę przedstawiającą Chrystusa ukrzyżowanego.

Multimedia

W pobliżu

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.