Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Grób Powstańców Styczniowych na cmentarzu

Pobiednik Mały , Pobiednik Mały

N: 20.213655 E: 50.073074

Mogiła powstańców znajduje się w środkowej części cmentarza parafialnego w Pobiedniku Małym. To właśnie tu, w Pobiedniku Wielkim, tragicznie polegli powstańcy z oddziału „Żurawi śmierci”, czyli powstańczego oddziału utworzonego przez francuskiego oficera Franciszka de Rochebrunena. Podobny oddział zorganizował kapitan Stefan Malczewski, który został przez Rosjan rozbity w Pobiedniku. Płyta nagrobkowa  z granitu, po lewej stronie trzy granitowe krzyże. Na środku zdobiony, metalowy krzyż, na nim tabliczka z napisem: „Grób powstańców 1863”.

W pobliżu

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.