Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Stadnina koni i gospodarstwo agroturystyczne Stary Młyn

Wilczkowice , Wilczkowice 50

N: 19.983223 E: 50.174727

www.starymlyn.com.pl

509187187, (12) 388 50 30

Stadnina koni i gospodarstwo agroturystyczne Stary Młyn w Wilczkowicach znajduje się w Dłubniańskim Parku Krajobrazowym, w bliskim sąsiedztwie Ojcowskiego Parku Narodowego. Stadnina została założona w 1987 roku, a swą nazwę zawdzięcza staremu, drewnianemu młynowi wodnemu, znajdującemu się na terenie gospodarstwa. W stadninie jest prowadzona hodowla koni rasy SP (szlachetna półkrew). Ogierami czołowymi są dwa ogiery rzadko spotykanej rasy achałtekińskiej. Jest to jedna z najstarszych na świecie ras koni, wyhodowana ponad 4 tysiące lat temu przez azjatyckie plemiona, zamieszkujące Azję Środkową (dzisiejszy Turkmenistan). Rasa ta słynie z wyjątkowej wytrzymałości, szybkości i niepowtarzalnej urody. Stadnina posiada 25 koni, w tym 8 koni rekreacyjnych i 2 kuce. Oferuje kursy jazdy konnej dla początkujących, jazdy dla zaawansowanych, jazdy w teren, wakacje w siodle, ferie zimowe, a także pensjonat dla koni i imprezy integracyjne. „Stary Młyn” to oprócz stadniny koni również gospodarstwo agroturystyczne. Oferuje noclegi w komfortowych, dużych i wykonanych w drewnie pokojach. Łącznie posiada 20 miejsc noclegowych w 1-, 2-, 3- i 4-osobowych pokojach, z których każdy posiada osobną łazienkę. Gospodarze serwują również domową kuchnię. Specjalnością są potrawy rosyjskie i kaukaskie (uha -zupa rybna, charczo, pielmienie syberyjskie, barszcz moskiewski).

W pobliżu

Stara Apteka

Zerwana
Zerwana 11

Łowisko pstrąga Osada Jurajska

Wilczkowice
Wilczkowice 49

Restauracja Pod Smokiem

Michałowice
ul. Cichy Kacik 2

Pizzeria Libero

Michałowice
ul. Krakowska 213A

Kościół

Michałowice
Michałowice, Ul. Jana Pawła II, 2

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.