Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Stara Apteka

Zerwana , Zerwana 11

N: 19.983709 E: 50.173461

_

_

_

Dom, w którym mieści się historyczna apteka został wzniesiony w 1917 roku staraniem aptekarza Maksymiliana Jarzębińskiego. Jest to budynek murowany, tynkowany, na rzucie wydłużonego prostokąta, zbudowany w duchu architektury późnego historyzmu, z tendencją do malowniczości. Przejawia się ona w układzie wnętrz i w sposobie kształtowania elewacji. We wschodniej, narożnej partii fasady znajduje się dwuprzęsłowy podcień filarowy o półkolistych arkadach z malowanym napisem "apteka" powyżej. Po przebudowie w 2000 roku budynek od strony ogrodu posiada ganek i narożne dobudówki w rodzaju alkierzy. Kaplica św. Jana Nepomucena, która znajduje się w ogrodzie za apteką, pochodzi z XVIII wieku. Jest to budowla murowana z cegły, tynkowana, na rzucie sześcioboku. Pierwotnie ażurowa struktura z filarami w narożach, w drugim etapie budowy została zamurowana z pięciu stron. W środku znajduje się figura na postumencie z 1744 roku.

Multimedia

W pobliżu

Łowisko pstrąga Osada Jurajska

Wilczkowice
Wilczkowice 49

Restauracja Pod Smokiem

Michałowice
ul. Cichy Kacik 2

Pizzeria Libero

Michałowice
ul. Krakowska 213A

Kościół

Michałowice
Michałowice, Ul. Jana Pawła II, 2

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.