Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Gospodarstwo agroturystyczne Barbara Mikołajewicz i stadnina koni w Nielepicach

Nielepice , Nielepice 196

Polecamy

N: 19.704126 E: 50.107685

http://www.nielepice.com.pl

stadnina@nielepice.com.pl

12 283 87 26

Gospodarstwo zostało założone w 1993 r. W chwili obecnej dysponuje stanem 30 koni rasy huculskiej, z czego 22 konie są przygotowane do pracy w siodle oraz w zaprzęgach. Stadnina prowadzi działalność hodowlaną oraz jeździecką, a także organizuje spotkania rodzinne i koleżeńskie. W dyspozycji stadniny znajduje się 30 miejsc noclegowych, sala kominkowa wyposażona w ciekawe eksponaty rękodzieła ludowego, miejsca do grillowania oraz odkryta ujeżdżalnia. Trasy spacerowe prowadzą uroczymi zakątkami Garbu Tenczyńskiego, stanowiącego południowy kraniec Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W Nielepicach bierze początek trasa transjurajskiego rajdu konnego, który poprzez Zawadę, Małobądz, Pustynię Błędowską, Karlin, Mirów, Złoty Potok i Biskupice, prowadzi aż do Częstochowy! Stadnina organizuje zawody sportowe w crossie terenowym pn. „Ścieżka Huculska”, dysponując jednym z piękniejszych, a z pewnością najtrudniejszym w Polsce torem crossowym. Jesienią organizowane są barwne gonitwy „za lisem”, łączone tradycyjnie ze świętem św. Huberta. Stadnina prowadzi rzadko już spotykany bezstajenny, tabunowy chów koni, który oprócz utrwalania znakomitej odporności zdrowotnej koni tej rasy, pozwala na uzyskanie zwierząt łagodnych, przyjaznych człowiekowi, pozbawionych charakterystycznych dla chowu stajennego narowów.

Udogodnienia

  • dla dzieci
  • dla aktywnych

Multimedia

W pobliżu

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.