Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Lamus

Pisary

N: 19.689623 E: 50.128977

601 087 303

Lamus barakowy, murowany budynek na planie kwadratu z przełomu XVI/XVII wieku. Budynek piętrowy z jednym pomieszczeniem na każdej kondygnacji o spadzistym dachu pokrytym gontem, posiadający piętrowy ganek wsparty na kolumnach. Był to budynek typu małego dworu, który pełnił funkcję punktu obronnego w słabo bronionych zespołach folwarcznych. W latach 60. XX wieku przeprowadzono gruntowny remont obiektu. Lamus dostępny jest dla zwiedzających po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu

W pobliżu

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.