Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Zespół pałacowo-parkowy

Igołomia , Igołomia 190

Polecamy

N: 20.255848 E: 50.090328

Ukryty w pięknym parku Pałac Wodzickich w Igołomi jest uważany za najpiękniejszą budowlę klasycyzmu w województwie małopolskim. Zaprojektował go pod koniec XVIII wieku słynny architekt Christian Piotr Aigner. Pałac znajduje się w rozległym parku rozplanowanym w stylu angielskim. Piękną budowlę od północy zdobi portyk z czterema jońskimi kolumnami, a od południa ryzalit mieszczący okrągłą dwukondygnacyjną salę balową zamkniętą kopułą. Salę udekorowano pięknym fryzem i kominkiem z napoleońskim orłem. Dziś w pałacu mieści się Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk. W pałacu mieszczą się obecnie pracownia archeologiczna i muzeum. Rozległy park, pełen starych drzew z dużą polaną widokową, opada na południe w stronę nieistniejącego już stawu, gdzie przemyślnie ukształtowany półwysep sprawiał wrażenie wyspy.

Multimedia

W pobliżu

Muzeum Archeologiczne

Igołomia
Igołomia 190

Kuźnia

Igołomia
Igołomia 190

Muzeum św. Brata Alberta

Igołomia
Igołomia 32

Pomnik Powstańców Styczniowych

Igołomia
Igołomia

Kościół pw. Narodzenia N.M.P.

Igołomia
Igołomia 124

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.