Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Muzeum św. Brata Alberta

Igołomia , Igołomia 32

N: 20.246979 E: 50.091395

(012) 287-30-08

Muzeum św. Brata Alberta w Igołomi znajduje się w budynku za murem klasztornym. Ten święty tu się urodził i tu spędził dzieciństwo. Muzeum typu biograficznego powstało w 1995 r. dzięki staraniom sióstr Albertynek i metropolity krakowskiego kardynała Franciszka Macharskiego. Muzeum zgromadziło eksponaty związane z historią wsi, z wyposażeniem i działalnością komory celnej (m.in. pulpit kancelaryjny, krzesła, stół z przyborami do pisania i liczenia, banknoty, kufry podróżne), z osobą św. Alberta (np. pamiątki beatyfikacyjne). Zaaranżowano również wnętrze pokoju mieszkalnego z wyposażeniem pochodzącym z połowy XIX w. (łóżko, kołyska, komoda, makatki, dywan). Można oglądać fotografie i przedmioty, których używał Adam Chmielowski, spacerować po miejscach, gdzie się bawił i opiekował młodszym rodzeństwem. Przywieziono tu nawet drzewo, pod którym został ciężko ranny w bitwie pod Mełchowem w 1863 r. i stracił nogę.

W pobliżu

Pomnik Powstańców Styczniowych

Igołomia
Igołomia

Kuźnia

Igołomia
Igołomia 190

Muzeum Archeologiczne

Igołomia
Igołomia 190

Zespół pałacowo-parkowy

Igołomia
Igołomia 190

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.