Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Park Miejski im. A. Bogackiego

Krzeszowice

N: 19.624665 E: 50.134857

Teren parku miejskiego im. A. Bogackiego w Krzeszowicach to pozostałość po XVIII-wiecznym parku zdrojowym. Do jego największych atrakcji należy kamienny krzyż z płaskorzeźbą głowy Chrystusa, Grób Nieznanego Żołnierza w postaci dużego głazu z roku 1925, który podczas okupacji niemieckiej został zlikwidowany, zaś po 1945 roku odtworzony. W północnej części parku znajduje się Pałac Vauxhall, jedyny budynek, który pozostał z dawnego parku. W pobliżu Kościoła św. Marcina stoją dwie zabytkowe budowle: Kapliczka "Pod Twoją Obronę" oraz Zdrój Główny, zbiornik i ujęcie wód siarczanych. Jedną z nawiększych atrakcji parku jest okazały zabytkowy drzewostan.

Udogodnienia

  • obiekt przystosowany dla niepełnosprawnych
  • dla dzieci
  • dla aktywnych
  • dojazd samochodem

Multimedia

W pobliżu

Pałac i park Potockich

Krzeszowice
Parkowa 10

Pensjonat i Restauracja Willa Sorrento

Krzeszowice
Kościuszki 15

Kościół pw. NMP w Paczółtowicach

Paczółtowice
Paczółtowice 14

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.