Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Kościół parafialny pw. św. Wojciecha

Modlnica , ul. św. Wojciecha 83

N: 19.862701 E: 50.131006

http://www.modlnica.pl/

lukasmichalczewski@gmail.com

(12) 419 20 15

We wsi Modlnica znajduje się piękny zabytkowy kościół pw. św. Wojciecha z XVI wieku z późniejszymi niewielkimi przeróbkami. Jest to jeden z najstarszych tego typu obiektów sakralnych w Polsce. Powstał w 1553 roku, a konsekrowany był w 1555. Jest to prawdopodobnie trzeci kościół w Modlnicy, który podobnie jak wcześniejsze, jest fundowany pod patronatem św. Wojciecha. Wyrazem czci dla świętego jest także obraz namalowany przez Jana Zamojskiego, pochodzący z okresu późnego baroku, który znajduje się w kościele parafialnym.

Multimedia

W pobliżu

Dwór Konopków

Modlnica
ul. Św. Wojciecha 62

Hotel Jurajski

Modlnica
ul. Jurajska 2A

Stadnina Podskalany

Tomaszowice
ul. Podskalany 61

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.