Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Kaplica Matki Boskiej Kalwaryjskiej

Kopytówka

N: 19.635352 E: 49.93652

Nowa, tzw. Domkowa, kapliczka została wybudowana w 2002 roku. Wykonana jest z pustaków, całość jest otynkowana. Stoi przy głównej drodze Brzeźnica - Kalwaria Zebrzydowska. Utarł się obyczaj, że dwa razy do roku proboszcz parafii w Marcyporębie odprawia tutaj mszę świętą. Pierwsza majowa msza święta nawiązuje do daty 5 maja 1641 - dnia przekazania cudownego obrazu Matki Boskiej do kalwaryjskiego klasztoru. Druga msza święta odprawiana jest w okolicy 15 września na rocznicę poświęcenia kaplicy.

W pobliżu

Plac zabaw

Kopytówka
Brzeźnica

Pomnik ku czci poległych za Ojczyznę

Brzeźnica
Krakowska 109

Gospodarstwo ogrodnicze, szkółkarstwo

Marcyporęba
Marcyporęba 122

Zespół dworsko-parkowy

Kopytówka
Koptówka

Plac zabaw

Marcyporęba
Brzeźnica

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.