Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Zespół dworsko-parkowy

Kopytówka , Koptówka

N: 19.636711 E: 49.939828

Zespół dworsko-parkowy w Kopytówce. Dwór pochodzi z II poł. XIX w. Murowany, z zabudowaniami dworskimi: oficyną, spichlerzem murowanym z 1869 r. oraz stajniami dworskimi z 3 ćw. XX w. Teren otoczony parkiem. Dwór w stylu eklektycznym, w wieżyczce mieści się kaplica. W XVII w. w innym drewnianym dworze w Kopytówce, który stał w niedalekiej odległości od istniejącego, również była kaplica dworska. Znajdował się tam obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem, na którym w 1641 r. pojawiły się krwawe łzy. Po cudownym objawieniu obraz trafił do klasztoru Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W pobliżu

Plac zabaw

Kopytówka
Brzeźnica

Pomnik ku czci poległych za Ojczyznę

Brzeźnica
Krakowska 109

Gospodarstwo ogrodnicze, szkółkarstwo

Marcyporęba
Marcyporęba 122

Plac zabaw

Marcyporęba
Brzeźnica

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.