Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Januszkowa Szczelina

Podlesie Rabsztyńskie

N: 19.614709 E: 50.307844

Januszkowa Szczelina (dł. 180 m, głęb. 56,5 m, otwór pionowy) to niezwykle trudna i głęboka jaskinia (drugie miejsce na Jurze). Znajduje się na terenie Januszkowej Góry, na wysokości 430 m n.p.m. Dojście z Rabsztyna do drogi Olkusz – Wolborm. Za torami i drogą w kierunku na Braciejówkę należy skręcić do lasu. Dochodzimy do skrzyżowania duktów, wtedy należy skręcić w lewy, dochodzimy nim do Januszkowej Góry i jaskini. Jaskinia została odkryta w listopadzie 1970 r. przez grupę speleologów. Bardzo trudna techniczna, jej penetracja wymaga lin. Z racji na głębokie, sięgające 30 m studnie i znaczną skalę trudności, wejście do jaskini zostało ogrodzone drewnianą barierką, aby uchronić przypadkowych turystów przed nieszczęściem.

W pobliżu

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.