Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Dwór Polanka Hallera

Polanka Hallera

N: 19.764425 E: 49.937162

http://www.gminaskawina.pl/index.php?option=27&gal_id=34

Dwór w Polance Hallera wraz zabudowaniami gospodarczymi i parkiem, tworzy rozległy zespół podworski. Dwór charakteryzują się obszerną parterowa zabudową, którą wieńczy tympanon z dobudowaną od północy galerię podpartą kilkoma filarami. Galeria ta połączona jest portykami, nad którymi umieszczono tympanony z herbami Hallerów. W rękach rodziny Hallerów, Polanka znajdowała się od końca XVIII w. do 1945 roku. Od roku 1959 dwór jest w posiadaniu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dwór otacza Park Podworski, utworzony w marcu 1983 r., geometryczny, kasztanowy, w którym znajduje się alejka starych dębów. Źródło: http://www.gminaskawina.pl/index.php?option=27&gal_id=34

Multimedia

W pobliżu

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.