Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Dworek- dom rodziny Hellerów

Jurczyce

Polecamy

N: 19.780346 E: 49.938486

http://www.jurczyce.pl/dworek.php

12 275 10 45

Dworek Hallerowski jest najstarszym zabytkiem znajdującym się w Jurczycach. Został zbudowany na przełomie XVII i XVIII wieku, w latach późniejszych był dwukrotnie powiększany. Początkowo dwór był drewniany, bez określonego stylu. Charakteryzuje go niska parterowa zabudowa, z zamieszkałym poddaszem. Po II wojnie światowej obiekt przeszedł w posiadanie Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nie remontowany, ulegał zniszczeniu. W 1997 roku, został zakupiony przez prywatnego właściciela - Mariana Krawczyka. W obecnym stanie stoi odbudowany na nowo, murowany z zachowaną bryłą architektoniczną. Obok dworku znajduje się park krajobrazowy o powierzchni około 5 ha, został on założony w momencie powstania dworu. Źródło: http://www.jurczyce.pl/dworek.php

Multimedia

W pobliżu

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.