Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Izba Pamięci Rodu Hallerów i Hallerczyków

Jurczyce , Jurczyce 25

N: 19.786542 E: 49.938547

www.jurczyce.pl

lkrupjur@wp.pl

12 275 11 99, 12 275 10 69

Istniejąca od 2000 r., mająca swoją siedzibę w dawnej szkoły podstawowej w Jurczycach, założona z inicjatywy Towarzystwa Pamięci Generała Józefa Hallera i Hallerczyków. Od 1867 do 1940 roku Jurczyce należały do rodziny Hallerów. Izba mieści się w siedzibie dawnej szkoły, ufundowanej również przez Annę i Ewę Hallerówny, siostry generała Józefa Hallera. Dzięki pracy społecznej członków Towarzystwa, izba posiada bogatą ekspozycje zawierającą pamiątki związane z życiem i działalnością najsłynniejszych członków rodu Hallerów i żołnierzy Błękitnej Armii. Zgromadzono min. dokumenty, medale, fotografie, elementy mundurów oraz artykuły na temat Hallerczyków i ich losów. Źródło: http://www.jurczyce.pl/

Multimedia

W pobliżu

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.