Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Cmentarz Radziszów

Radziszów

N: 19.807637 E: 49.941634

http://www.naszradziszow.com/cmentarz.html

Cmentarz radziszowski powstał w 1809 roku, ale oficjalne poświęcenie cmentarza i użytkowanie go, rozpoczęło się dopiero w 1826 r. Wśród dużej ilości grobów, warto zwrócić uwagę na kilka nagrobków o dużej wartości historycznej, warto wymienić: - grób rodziny generała Józefa Hallera; - grób Wita Wisza; - nagrobek Komisarza Jana Zaussa; - nagrobek J.E. Góralika; - nagrobek A. Byka; - nagrobek Marcina Paciorka. Przy cmentarzu jest kapliczka, w której znajdują się interesujące witraże projektu J. Śliwińskiego: "Ukrzyżowanie" i "Zmartwychwstanie", oba wykonane w 1939 r., przez wytwórnię witraży Żeleńskiego z Krakowa, ozdobione herbami, oraz dzwon "Władysław" umieszczony na stalowej dzwonnicy, odlany w znanej odlewni dzwonów rodziny Felczyńskich. Źródło: http://www.naszradziszow.com/cmentarz.html

W pobliżu

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.