Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Muzeum Ślusarstwa im. Marcina Mikuły w Świątnikach Górnych

Świątniki Górne , ul. Bruchnalskiego 35

Polecamy

N: 19.943894 E: 49.93458

http://www.muzeumslusarstwa.pl/

swiatniki@op.pl

(12) 2704-097

Mieści się w zabytkowym budynku Szkoły Ślusarskiej przy głównej ulicy Bruchalskiego w Świątnikach Górnych. Muzeum mieści się w Szkole od 2007 roku, wcześniej, bo od 1970 r., miało formę izby regionalnej założonej przez inicjatywę społeczną M. Mikułę. Świątniczanie słyną z rzemiosła ślusarsko-kowalskiego. W muzeum można zobaczyć: półzbroje husarską, różnego rodzaju kłódki, warsztat kowalski i ślusarski z narzędziami i przyborami niegdyś w nich używanymi. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż świątniczanie swoje rzemiosło prezentowali na Zamku Królewskiego na Wawelu. Do najcenniejszych eksponatów związanych z pracą świtąników wawelskich należą: „Portret świątnika Katedry wawelskiej St. Synowca” autorstwa L. Wyczółkowskiego, talar podzwonny dzwonników zygmuntowskich, strój świątnika Katedry Wawelskiej oraz liczne fotografie i dokumenty.  Źródło: http://www.muzeumslusarstwa.pl/

Udogodnienia

  • dla dzieci
  • dla aktywnych

Multimedia

W pobliżu

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.