Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Maczuga Herkulesa

Sułoszowa

Polecamy

N: 19.782954 E: 50.242922

Maczuga Herkulesa (zwana też Sokolicą) znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie zamku w Pieskowej Skale. Ma 25 metrów wysokości i kształtem przypomina olbrzymią maczugę. Jest jedną z wielu fantazyjnych skał w Dolinie Prądnika, ale żadna inna nie zyskała tak wielkiej sławy. Jedna z legend głosi, że skałę cieńszym końcem ku dołowi postawił diabeł, spełniając tym samym rozkaz Twardowskiego. Rzeczywistość jest jednak o wiele bardziej prozaiczna. Skała powstała mianowicie wskutek nierównomiernej odporności wapienia na wietrzenie.

Multimedia

W pobliżu

Karczma Parnas

Pieskowa Skała
Pieskowa Skała 6

Krawczyk Katarzyna i Kania Helena

Sułoszowa
Sułoszowa - dział I nr 198

Glanowski Mirosław

Pieskowa Skała
Podzamcze 2

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.