Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Prehistoryczna osada

Wola Radziszowska , -

Polecamy

N: 19.798945 E: 49.902254

http://www.oht.agh.edu.pl/?/osada

tomaszk@agh.edu.pl

(12) 617-20-41

Prehistoryczna osada w Woli Radziszowskiej, będąca własnością Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, jest rekonstrukcją hipotetycznej wioski sprzed 3000 lat. Rekonstrukcji tejże osady dokonali krakowscy studenci za pomocą narzędzi wzorowanych na tych, którymi posługiwali się ludzie epoki brązu. Zabudowania archaicznej wioski powstały przy użyciu siekier z brązu, brązowych noży, krzemiennych sierpów i pił oraz przyrządów z kości, rogu i drewna. Do budowy chat używano materiałów właściwych dla tejże epoki (pni drzew, giętkich gałęzi, łyka, gliny, trzciny i darni), a podczas zespalania elementów konstrukcji nie wykorzystano niczego ze współczesnych materiałów (gwoździ, drutów czy folii). Na terenie osady można obejrzeć domostwa, warsztat metalurgiczny, warsztat ceramiczny, saunę oraz „prehistoryczną klasę”, w której odbywać się będą żywe lekcje historii oraz warsztaty z cyklu: „Jak żyli ludzie sprzed 3000 lat”, a także zrobić pamiątkowe zdjęcie w MONIDLE! Osada znajduje się w malowniczo położonej dolince w wolskim lesie. Jest to miejsce, gdzie można spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół. Źródło: http://www.oht.agh.edu.pl/?/osada

Multimedia

W pobliżu

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.