Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Muzeum Afrykanistyczne

Olkusz , szpitalna 32

N: 19.557507232148 E: 50.27873630362

http://www.mok.olkusz.pl/index.php/muzea/28-afryka

Muzeum Afrykanistyczne im. dr Bogdana Szczygła i Bożeny Szczygieł-Gruszyńskiej – jedno z dwóch tego typu muzeów w Polsce, drugie znajduje się w Szczecinie. Kolekcja eksponatów pochodzi z zbiorów Państwa Bożeny i Bogdana Szyczgłów, którzy w latach 60, 70 XX wieku spędzili ponad dekadę na Czarnym Lądzie. Początkowo ekspozycją zajmowało się społecznie Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Olkuskiej oraz Towarzystwo Polsko-Afrykańskie, natomiast później przejęło i do dziś zajmuje się nią Miejski Ośrodek Kultury (aktualna siedziba muzeum w MOK). Wśród zbiorów muzealnych pokaźne miejsce zajmują kolekcje oryginalnych dzieł sztuki, obrazów, rzeźb, obrzędowych masek, instrumentów, ozdób oraz przedmiotów codziennego użytku. Aktualnie, kolekcje wzbogacają również inni kolekcjonerzy.

Udogodnienia

  • dojazd samochodem

Multimedia

W pobliżu

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.