Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Drewniana dzwonnica

Tenczynek , Ks. Mieczysława Mądrzyka

N: 19.61827 E: 50.114772

Zabytkowa drewniana dzwonnica powstała ok. roku 1748 przy kościele parafialnym w Tenczynku. W roku 1885 została częściowo przekształcona. Jest zbudowana na kamiennej podmurówce w kształcie prostokąta, z trzema kondygnacjami. Z zewnątrz obita jest pionowymi deskami o konstrukcji słupowo-ramowej. Dzwonnica znajduje się na szlaku architektury drewnianej. W bieżacym roku będzie przeprowadzony gruntowny remont ze środków pozyskanych z dotacji unijnych.

W pobliżu

Kościół pw. św. Katarzyny

Tenczynek
Ks. Mieczysława Mądrzyka

Staw Wroński

Tenczynek
Zamkowa

Brama Zwierzyniecka

Tenczynek
Zwierzyniecka

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.