Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Dzwonnica przy kościele pw. św. Mikołaja

Skała , ul. Kościelna 2

N: 19.852304 E: 50.229471

Po stronie północnej umiejscowiona została zabytkowa, wolnostojąca drewniana dzwonnica z 1763 roku. Wzniesiona przy użyciu konstrukcji słupowej, zwieńczona została dachem namiotowo-kopułowym, do którego przymocowano mosiężny krzyż. Dzwonnica zbudowana została w całości z drewna, natomiast podmurówkę wykonano z kamienia. Podstawa dzwonnicy oparta jest na planie kwadratu, a ściany wzniesiono z układanych pionowo desek, zwężając się ku górze. Dzięki zastosowaniu takiej metody budowlanej dzwonnica jest bardziej trwała i stabilna. Obiekt ten składa się z dwóch kondygnacji. W górnej zostały wycięte prostokątne otwory na wysokości dzwonów, dzięki czemu lepiej rozchodzą się fale dźwiękowe. Wewnątrz zawieszone zostały dzwony z 1767 roku odlane przez mistrza Baltazara Roszkiewicza. Skalską dzwonnicę umieszczono na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej.

W pobliżu

Kościół pw. św. Mikołaja

Skała
ul. Kościelna 2

Schronisko PTSM Skała

Skała
ul. Ks. St. Połetka 30

Jadwiga Szafran

Ojców
Ojców 25

Józef Tarnówka

Grodzisko
Grodzisko 21

Willa Zawiszówka

Ojców
Ojców 19

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.