Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Izba Regionalna

Radocza , Dębowa 49

N: 19.470278 E: 49.917672

+48 33 8739623

Izba Regionalna, zlokalizowana w budynku szkoły podstawowej, powstała w 2002 r. z inicjatywy miejscowej nauczycielki, Urszuli Marchewki, i pod nadzorem Muzeum Etnograficznego w Krakowie. W trosce o zachowanie ginących materialnych śladów przeszłości wsi, większość eksponatów - darów mieszkańców Radoczy, zebrali uczniowie w okolicznych domach i gospodarstwach rolnych. Zgromadzono tutaj, związane z życiem codziennym i kulturą dawnej Radoczy, przedmioty codziennego użytku, sprzęt gospodarstwa domowego, narzędzia rolnicze, dokumenty, a także wyroby sztuki ludowej. Wśród eksponatów są m.in. stępy do zboża, przetaki, niecki, cepy, wagi zbożowe, miarki, miareczki, opałki do chleba i wiele innych.

Udogodnienia

  • dojazd samochodem
  • z przewodnikiem

Multimedia

W pobliżu

Plac zabaw

Radocza
Dębowa 49

HOTEL Radocza Park Active&Spa

Radocza
Parkowa 1

Restauracja Czeremcha

Radocza
Parkowa 1

Kapliczka wnękowa

Radocza
Kolejowa 51

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.