Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Syborowa Góra

Bugucin Mały

N: 19.571236 E: 50.310146

Syborowa Góra (445,7 m n.p.m.) znajduje się na północ od centrum Olkusza, w miejscowości Bogucin Mały. Jest to świetne miejsce na obserwację świata ożywionego i nieożywionego. Można tutaj zobaczyć liczne gatunki ptaków (pustułka, myszołów, kruk, a nawet dudek), zwierząt (przede wszystkim sarny, lisy, wieczorami dziki) czy chronione w Polsce pająki (najbardziej jadowite wśród występujących w Polsce: tygrzyki paskowane). Na Górze Syborowej znajduje się kolisty zespół 14 wapiennych skałek, który jet zaliczany do pomników przyrody nieożywionej.

W pobliżu

Zamek Rabsztyn

Rabsztyn

Hotel & Restauracja Podzamcze

Rabsztyn
Rabsztyn 22, 32-300 Olkusz

Kamalex Aleksander Kamiński

Klucze
32-310 Klucze, Dworska 2b

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.