Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Zamek Potockich

ZATOR , Plac Kościuszki

N: 19.43955 E: 49.99594

Właściwie pałac,pierwotnie zamek książęcy o cechach obronnych z XV wieku,zabytek klasy I, siedziba książąt zatorskich z górnośląskiej linii piastowskiej, później starostów.W 1778 roku zakupiony przez Duninów i częściowo przebudowany z dobudową drugiego piętra.Kolejni prywatni właściciele zamku:Poniatowscy, Tyszkiewiczowie, Wąsowiczowie, Potoccy. W 1836 Potoccy częściowo odrestaurowali pałac wg.projektu F.M. Lanciego nadając mu formę rezydencji w stylu romantycznego neogotyku. W 1945 roku został bezprawnie odebrany prawowitym właścicielom. Od 1946 był siedzibą Instytutu Zootechniki, ostatnio Rybackiego Zakładu Doświadczalnego. W latach 1964-1973 gruntownie odrestaurowany. Obecnie zamknięty z uwagi na toczący się proces spadkowy.

Udogodnienia

  • dojazd samochodem

Multimedia

W pobliżu

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.