Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Towarzystwo Miłośników Ziemi Zatorskiej

Zator , Rynek 2

N: 19.438375 E: 49.996457

www.tmzz.eu

tmzz@wp.pl

48 603 096 381

Izba Regionalna Ziemi Zatorskiej i Doliny Karpia mieści się w dawnym budynku Sądu Grodzkiego z 1891 r. przy ulicy Rynek 2. Zbiory są udostępniane mieszkańcom Doliny Karpia i turystom odwiedzającym Dolinę Karpia w czasie imprez tj.: Święta Karpia, Zatorskiego Jarmarku Karpiowego, Żniw Karpiowych, Odpustów Wielkanocnych,Targów Turystycznych, Dni Rybaka, ale również młodzieży i szerokiej rzeszy turystów, w tym zorganizowanym grupom wycieczkowym, po uzgodnieniu terminu telefonicznie bądź elektronicznie poprzez Internet. Ekspozycja w Izbie Regionalnej oraz proponowana możliwość skorzystania z bezpłatnych usług przewodnickich po zabytkach Doliny Karpia, pozytywnie oddziałuje na rozwój i rozpoznawalność produktów regionalnych oraz całego regionu Doliny Karpia w skali kraju oraz przyczynia się do integracji mieszkańców i organizacji z Doliny Karpia. W pomieszczeniach przy ul. Rynek 2, na I-szym piętrze, dla potrzeb Izby Regionalnej do dyspozycji społeczeństwa przeznaczone są dwie sale ekspozycyjne, toaleta i biuro. Pierwsza sala (wejściowa) poświęcona historii Zatora i Księstwa Zatorskiego ma charakter muzealny i w niej prowadzone są żywe lekcje historii dla młodzieży szkolnej, z użyciem eksponatów muzealnych, multimediów oraz z udziałem członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Zatorskiej. Druga sala w całości poświęcona jest zbiorom regionalnym i gospodarce stawowej w Dolinie Karpia oraz historii produktu lokalnego czyli karpiowi zatorskiemu. Eksponuje walory przyrodnicze i gospodarkę rybacką Doliny Karpia. Dla potrzeb edukacyjnych młodzieży i dzieci przedszkolnych w tej sali są przeprowadzane warsztaty z wykorzystaniem kart pracy. Na ścianach powyżej gablot umieszczone są obrazy z plenerów malarskich w Dolinie Karpia. W Izbie Regionalnej umieszczono zbiory regionalne: odzież, sprzęty codziennego użytku mieszkańców, rzemieślników, rybaków Doliny Karpia z przełomu wieku XIX i XX, makietę eksponującą cały cykl hodowli karpia oraz eksponaty ptaków zamieszkujących stawy i obrazy plenerowe krajobrazu Doliny Karpia.

Multimedia

W pobliżu

Kebab Istambuł

ZATOR
Rynek 2

Restauracja Myśliwska

ZATOR
Rynek 11

Revel Pub

ZATOR
Rynek 14

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.