Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Pałac w Osieku

Osiek , Zamkowa 11

N: 19.23847 E: 49.960083

Około 1850 roku został gruntownie przebudowany na styl orientalny. Do szczególnych osobliwości należy sala "mauretańska", bogato ozdobiona "wschodnimi" detalami. W projektowaniu tego budynku uczestniczył Franciszek Maria Lanci. Pałac otoczony jest obszernym ogrodem krajobrazowym z I połowy XIX w. W parku stoi kilka klasycystycznych i neogotyckich zabudowań mieszkalnych i gospodarczych, m.in. klasycystyczna stajnia z czterokolumnowym portykiem i neogotycka oficyna z okrągłą basztą z 1843 r., zwana kasztelem. We wnętrzu na szczególną uwagę zasługuje unikatowa Sala Turecka, bogato zdobiona orientalnymi detalami sztukatorskimi.

Multimedia

W pobliżu

Wichrowe wzgórze

Osiek
Browarna 56

Zajazd Tarniówka

Osiek
Plac Tarniówka 1

Kościół pw. św. Andrzeja

Osiek
Starowiejska 144

Gospoda Włosień

Osiek
Włosieńska 39

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.