Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Nadwiślański Park Etnograficzny

Wygiełzów , Podzamcze 1

Polecamy

N: 19.437142 E: 50.075945

www.mnpe.pl

sekretariat@mnpe.pl

32 613 40 62

Położony u podnóża góry zamkowej, gromadzi budownictwo drewniane charakterystyczne dla zachodniej Małopolski. W domach krytych słomą lub gontem znajduje się pełne wyposażenie, jakiego używała ludność XVIII i XIX wieku. Najciekawszymi z aż 25 obiektów są kościół przeniesiony z Ryczowa, pochodzący z 1623 roku, wraz z oryginalnym wyposażeniem oraz zrekonstruowany drewniany dwór z Drogini. W 2011 roku został wpisany do Państwowego Rejestru Muzeów, prowadzonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Muzeum prowadzi również lekcje dla zorganizowanych grup szkolnych.

Multimedia

W pobliżu

Karczma Zagroda

Wygiełzów
Podzamcze 1

Restauracja Podzamcze

Wygiełzów
Lipowiecka 3

Farma Lipowiec - Lucyna Deszcz

Wygiełzów
Oświęcimska 26

Zamek Lipowiec

Wygiełzów
Podzamcze 2

Kawiarnia Lipowiec

Wygiełzów
Pozdzamcze 1

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.