Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Klasycystyczny pałac

Niedźwiedź , Niedźwiedź 1

Polecamy

N: 20.093472 E: 50.225602

Klasycystyczny pałac w Niedźwiedziu z przełomu XVIII i XIX wieku położony w dziewiętnastowiecznym parku. Pałac ostatecznie ukończono w roku 1808. Jest to budowla jednopiętrowa, podpiwniczona. Pałac jest prostokątny, dwutraktowy z okrągłym rozalitem od ogrodu i płytkim od zajazdu, przy którym czterokolumnowy portyk z trójkątnym frontonem z herbem Leliwa — Wodzickich.

Warto zwiedzić park, w którym zachowały się piękne okazy drzew – pomniki przyrody. Na wprost bramy wjazdowej znajduje się jesion wyniosły (obwód 370 cm). Dalej obok bocznych wejściowych drzwi do pałacu podziwiać można bardzo starą lipę drobnolistną o obwodzie ok. 300 cm z charakterystycznymi wypustkowymi naroślami. W głębi parku od strony południowej rośnie skupisko czterech topoli szarych. Najbardziej okazała z nich ma w obwodzie 400 cm. W centralnej części ogrodu stoi samotnie niezwykle rozłożysty platan klonolistny (obwód 390 cm) – pomnik przyrody i najcenniejsze drzewo w parku. Jego cechą charakterystyczną jest łuszcząca się kora.

Autor: LGD Jurajska Kraina, Małgorzata Klich Urząd Miejski w Słomnikach

Multimedia

W pobliżu

Pizzeria Trio

Słomniki
ul.Kościuszki18A

Zajazd GD

Słomniki
ul. Krakowska 62 d

Bar Fast-Food

Słomniki
ul. Kosciuszki 50

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.