Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Galeria Sztuki Bałysówka

Tomice , Świętego Jakuba 2

Polecamy

N: 19.483747 E: 49.900903

www.balysowka.pl

balysowka@balysowka.pl

+48 33 4887385

Galeria Sztuki Bałysówka mieści się w drewnianym domu z 1864 roku. Nazwa ku czci Wincentego Bałysa, rzeźbiarza, urodzonego w Tomicach, który zginął rozstrzelany przez hitlerowców na początku wojny. Bałysówka to miejsce spotkań artystów, regularnych wystaw i magiczne miejsce, które skupia artystów, poetów i miłośników sztuki. Na strychu tego domu został odnaleziony obraz z 1896 roku, który okazał się potężną energetyczną wibracją chroniącą dom i jego mieszkańców. W Bałysówce działa pracownia ceramiczna, która skupia uzdolnioną młodzież. W galerii można kupić obrazy, rzeźby, ceramikę i rękodzieło artystyczne.

Udogodnienia

  • dojazd samochodem
  • z przewodnikiem

Multimedia

W pobliżu

Kaplica pw. św. Jakuba

Tomice
Świętego Jakuba 7

Kapliczka wnękowa

Tomice
Dworska/Strażacka

Motel Suprise

Tomice
Starowiejsa 52a

Kajaki na Skawie

Tomice
Tomice Podlesie 9

Plac zabaw

Tomice
Floriańska 16

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.