Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Planner opis

JAK KORZYSTAĆ Z PLANERA

Planer pozwala w sposób elastyczny i dostosowany do indywidualnych potrzeb samodzielnie zaplanować własne wycieczki. Jest prostym narzędziem, za pomocą którego można przygotować trasę podróży, najciekawsze miejsca lub wydarzenia, które warto odwiedzić w trakcie planowanego dnia. Każdy może sam zadecydować o kolejności zwiedzania i o ważności poszczególnych punktów podróży. Plan podróży można zachować w pamięci, pokazać na mapie, wydrukować lub odtworzyć podczas wycieczki z urządzania mobilnego, używając aplikacji Zachodnia Małopolska. Ci bardziej leniwi zamiast planować swój własny plan podróży, mogą skorzystać z przygotowanych i polecanych przez redakcję tras – pieszych, rowerowych i samochodowych oraz niezwykle interesujących wycieczek.

PLANER

Planer znajduje się w górnym pasku nawigacji strony.  Aby zaplanować podróż, w pierwszej kolejności z górnego paska nawigacji należy wybrać główną kategorię, która nas interesuje. Główne kategorie to: „Miejsca”, „Wydarzenia”, „Trasy”, „Wycieczki”.

Poszczególne punkty z głównych kategorii można dodać do planera za pomocą przycisku: 


Taki przycisk jest umieszczony przy każdym obiekcie, trasie, wycieczce, a także wydarzeniu, które znajdują się na stronie.

Poszczególne punkty z planera usuwane są za pomocą przycisku:  

Kolejność obiektów w planerze zależna jest od momentu dołączenia ich do własnego planera.

W każdej z głównych kategorii, można skorzystać z szczegółowych filtrów:

MIEJSCA – posiadają kategorie tj. Atrakcje, Instytucje, Gastronomia itd. Z prawej strony pojawiają się nam wszystkie miejsca należące do wybranej kategorii. Dodajesz wybrane miejsce do planera poprzez przycisk plus. Dodatkowo przy tym wyborze można skorzystać z parametrów i zastosować wspólnie – podkategorie i parametr. Innym sposobem sortowania bazy miejsc jest wpisanie nazwy lub słowa kluczowego w polu szukana fraza, czy wybranie lokalizacji (z mapy lub nazwy miejscowości z załączonej listy).

WYDARZENIA – w tej sekcji masz możliwość szukania wydarzenia poprzez datę. Wybieramy datę, która nas interesuje i z prawej strony pojawiają się wszystkie wydarzenia mające miejsce na obszarze Północno-Zachodniej Małopolski. Innym sposobem sortowania bazy miejsc jest wpisanie nazwy lub słowa kluczowego w polu szukana fraza, a także wpisanie lokalizacji.

TRASY – w tej sekcji masz możliwość skorzystania z trzech kategorii, tj. trasy piesze, rowerowe i samochodowe. Innym sposobem sortowania bazy miejsc jest wpisanie nazwy lub słowa kluczowego w polu szukana fraza, wpisanie lokalizacji.

WYCIECZKI – masz możliwość wpisania nazwy lub słowa kluczowego w polu szukana fraza, wpisanie lokalizacji.

Dodane punkty podróży pojawiają się w planerze w kolejności zależnej od momentu dodania rekordu do planera. Aby zobaczyć punkty na mapie, skorzystaj z zakładki „pokaż na mapie”. Wybrany plan podróży i poszczególne jego punkty z adresami miejsc można wydrukować, korzystając z zakładki drukuj mapę lub drukuj listę obiektów. Zaplanowaną wycieczkę można również przenieść do aplikacji poprzez – zeskanowanie kodu QR.

Zachęcamy do tworzenia własnych wypadów zarówno tych jednodniowych, weekendowych czy kilkudniowych oraz korzystania z polecanych miejsc, wydarzeń, tras i wycieczek na naszym portalu. Mamy nadzieję, że polubią Państwo to proste narzędzie, a korzystanie z niego stanie się nie tylko skarbnicą nieskończonych możliwości na terenie Zachodniej Małopolski, ale i odkrywania „Własnego pomysłu na weekend”.Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.