Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Aktywny wypoczynek


W Zachodniej Małopolsce nie brakuje niczego! Znajdziecie tu odrobinę relaksu, dużą dawkę adrenaliny, a to wszystko w otoczeniu pięknej przyrody. Dla lubiących aktywnie spędzać czas proponujemy moc atrakcji. Jeśli chcesz trochę popływać skorzystaj z oferty basenów w Chrzanowie, Skawinie, Trzebini czy Zabierzowie. W lecie zapraszamy na basen odkryty do Olkusza i Chrzanowa. Zimowe szaleństwo? Jak najbardziej! Takie atrakcje sezonowo zapewnia stok narciarski w Paczółtowicach, lodowisko w Krzeszowicach, Trzebini oraz w Chrzanowie. Możliwości spędzania aktywnie czasu wolnego jest wiele. Tenis i gra w golfa to świetny sposób na połączenie aktywności fizycznej i rekreacji. Swoją ofertę przygotowały takie ośrodki jak: Krakow Valley Golf & Country Club w Paczółtowicach oraz korty tenisowe w Rudawie i Zabierzowie. Jednym ze sportów idealnych na letni czas jest jeździectwo. Miłośnicy jazdy konnej znajdą tutaj stadniny, które zajmują się hippiką dla początkujących i zaawansowanych. Na siodło wsiadajcie w Prandocinie w ośrodku Kasztanka, Bolęcinie, Michałowicach, Czernej, Nawojowej Górze, Paczółtowicach i Nielepicach. Jeśli to dla Was jeszcze  za mało, to zachód małopolski oferuje atrakcyjne parki rozrywki,  łączące aktywny wypoczynek z poznawaniem historii i kultury. Szczególnie polecamy Western Park w Trzebini i Wioskę indiańską Arapaho w Zalasiu, Rogate Ranczo w Zabierzowie oraz Zatorland składający się z  pięciu parków tematycznych. Z tradycją i sztuką ludową możecie się spotkać w  skansenie w Wygiełzowie i pracowni rzeźby ręcznej w Porębie Żegoty. Na niezapomnianą przygodę z wiosłami w dłoni możecie się wybrać rzeką Skawą lub Wisłą korzystając z oferty wypożyczalni kajaków w Tomicach. Weźcie kurs także na szkołę windsurfingu, żeglarstwa śródlądowego i nart wodnych na Zalewie na Piaskach. Tutejsze krajobrazy zachęcają do wycieczek rowerowych. Atrakcyjne szlaki na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego na przykład wokół Pieskowej Skały, wygodnie przemierzysz na dwóch kółkach. Do wyboru są również trzy bardzo zachęcające szlaki rowerowe po gminie Czernichów. Amatorom jazdy rowerowej polecamy także wycieczki po puszczy Dulowskiej. Dla osób o silnych nerwach polecamy ścianki wspinaczkowe w Przybysławicach, w Skale i dolinie Będkowskiej i Kobylańskiej. Masz ochotę wybrać się na pieszą wędrówkę na jedno z najbardziej malowniczych wzniesień jurajskich? Zapraszamy na Januszkową Górę na teren gminy Olkusz. Miłośnikom wycieczek pieszych polecamy unikalną w skali kraju  ciekawostkę  przyrodniczą , jaką jest Pustynia Błędowska prowadząca  z Błędowa do Ryczowa.
 

W Zachodniej Małopolsce nigdy nie będziesz się nudził!


Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.