Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Serce doliny

N: 19.4365867 E: 49.996016

Trasa wycieczkowa dla rowerzystów zaczyna się na Rynku w Zatorze i tu również się kończy. Prowadzi wokół całej gminy Zator, do najbardziej charakterystycznych krajobrazowo i przyrodniczo miejsc, przede wszystkim do stawów rybnych. Mijamy niewielkie, malownicze stawy niedużego kompleksu stawów Rudze, przejeżdżamy w pobliżu kompleksu Bugaj, by przez rozległe pola trafić do dużego kompleksu Przeręb z największymi stawami w Dolinie Karpia. Tu można na chwilę zostawić rower, by przejść wzdłuż jednej z dwóch ścieżek przyrodniczych „Marynin” lub „Maurycy”, by z grobli nad stawami obserwować życie ptaków. Oprócz stawów zobaczymy również rzekę Skawę z dużym jazem w Grodzisku, a także zabytkowe centrum Zatoru z pięknym gotyckim kościołem św. Wojciecha i Jerzego oraz neogotyckim pałacem Potockich, tj. przebudowanym dawnym zamkiem książęcym.
Trasa jest łatwa, prowadzi prawie wyłącznie drogami asfaltowymi, głównie o małym i bardzo małym natężeniu ruchu. Jedynie krótki odcinek (ok. 1 km) przez most na Skawie i do skrzyżowania w Gilowicach musimy przejechać drogą krajową nr 44.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.