Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Las Ratowa

Polecamy

N: 19.5735692 E: 49.9998098

Szlak wycieczki pieszej lub przeznaczonej dla rowerzystów dysponujących rowerem górskim prowadzi przez piękny kompleks leśny na zachód od wsi Kamień. To las Ratowa, a jego niezwykłością są strome zbocza, opadające od strony południowo-zachodniej wprost w nurt Wisły. Rzeka z tej strony podmywa przy każdym wylewie stromą skarpę, porośniętą starymi, potężnymi bukami. Trasę można rozpocząć na parkingu z zadaszonymi wiatami, znajdującym się w niewielkim, nieczynnym kamieniołomie w Kamieniu Podgórkach – tam także zaczyna się Ścieżka ornitologiczna wzdłuż zbiornika Łączany. Początkowo idziemy przez nadwiślańskie łąki aż do ośrodka sportów wodnych Ratowa u stóp stromego, zalesionego wzgórza tuż nad Wisłą. Następnie zagłębiamy się w las obok wspomnianej skarpy. To piękne miejsce jest ostatnio niszczone przez nielegalne wyścigi quadów i motorów crossowych. Po przeciwnej stronie kompleksu leśnego wyjeżdżamy na jego skraju na wzgórza ponad wsią Kamień. Na stromym zjeździe drogą z Kamienia do osady Podgórze rozciąga się szeroka panorama doliny Wisły, Pogórza i Beskidów na południu.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.