Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Wkoło Libiąża

Libiąż

N: 19.3081822 E: 50.0997849

Wycieczka rowerowa po Libiążu i najbliższej okolicy przeznaczona jest dla wszystkich amatorów jazdy na dwóch kółkach – można ją pokonać nawet na najprostszym rowerze bez przerzutek. Trasa prowadzi głównie bocznymi uliczkami lub nawet ścieżkami, jedynie krótki odcinek pokonujemy ruchliwą drogą wojewódzką nr 933 (ul. Oświęcimska). Po drodze mamy do pokonanie jedynie dwa nieco większe podjazdy, dzięki którym można wyjechać na punkty widokowe, skąd można spojrzeć na miasto i jego okolicę. Ze wzgórza Kaniowa (313 m n.p.m.) spod wielkiego Krzyża Milenijnego widać centrum Libiąża ze strzelistą wieżą neogotyckiego kościoła Przemienienia Pańskiego, a z Grodziska (313 m n.p.m.) można spojrzeć na lasy w dolinie Wisły i odległe grzbiety Beskidów. Przyjemny odcinek trasy wiedzie na skraj rozległych lasów na południe od miasta, do trzech stawów rybnych. Poza tym jeżdżąc po Libiążu można zajrzeć do miejscowego Muzeum im. Olgi Cygankiewicz, obejrzeć pomniki T. Kościuszki oraz św. Jana Pawła II.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.